Po zarejestrowaniu
otrzymasz 3% rabatu
na pierwsze zakupy

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać newsletter, lub jeśli chcesz z niego zrezygnować

Kategoria CYDR zawiera pełen asortyment produktów niezbędnych do sprawnego i niekłopotliwego wytwarzania w cydru domowego w małej skali na potrzeby prywatne.

 Właściwości cydru

Cydr domowy nie różni się znacząco w procesie produkcji od tych wytwarzanych w skali przemysłowej. Sam proces jest bardzo zbliżony do tych z których korzysta się produkując piwa technikągórnej fermentacji. Jest to przefermentowany sok z dojrzałych jabłek (niedoprawiany cukrem), o wyglądzie od mętnego po klarowny, o zawartości alkoholu 1.2–8.5%. Odznacza się świeżym aromatem i lekko słodkawym, kwaskowo-orzeźwiającym smakiem jabłek, bardzo dobrze gaszący pragnienie. Współcześnie ogólną nazwę cydr stosuje się także do napojów produkowanych z gruszek i innych owoców. Szczególnie popularny w Europie na którą przypada prawie 70% spożycia. Głównymi producentami są Wielka Brytania, Hiszpania i Francja. Nadszedł czas na rozpowszechnienie kultury cydru, w tym właśnie cydru domowego i w Polsce.

 Proces produkcji cydru

Spośród dostępnych u nas produktów możemy oprzeć się na cydrkitach marki Make Your Own zawierających wysokiej jakości zagęszczony sok owocowy(jabłkowy lub gruszkowy) jak również przejść do metody zaawansowanej przy produkcji cydru domowego i korzystając z posiadanego soku z owoców zadać w nim drożdże dostępne w wielu gatunkach i rodzajach w zależności od oczekiwanych efektów smakowych i wizualnych:

  • skala odfermentowania,

  • uwydatnienie smaku,

  • klarowność itp.

Oprócz samych półproduktów oferujemy zarazem cały osprzęt przydatny przy samodzielnej produkcji cydru domowego począwszy od fermentorów gdzie przebiegnie sam proces fermentacji i dojrzewania cydru, a zakończywszy na butelkach, kapslownicach i różnokolorowych kapslach do rozdzielenia partii naszego domowego cydru.

 Sprzęt do produkcji cydru

Dla tych którzy dopiero chcą zacząć przygodę z samodzielnym wytwarzaniem cydru domowego szczególnie polecamy nasz zaawansowany sprzętowo i jakościowo zestaw w którym podobnie jak w analogicznym zestawie do piwa domowego zawarliśmy wszystkie te elementy które są przydatne w spokojnym przeprowadzeniu całego procesu bez potrzeby dokupywania dodatkowych przedmiotów.

 

Polska jest 4 producentem jabłek na świecie. Korzystajmy z naszych lokalnych płodów ziemi, jedzmy jabłka, pijmy cydr. Na zdrowie!

Kapsle białe 1000 szt. Kapsle białe 1000 szt.
Producent: Promet
Cena: 41,50 zł
szt.
zobacz więcej
Kapsle białe 50 szt. Kapsle białe 50 szt.
Producent: Promet
Cena: 3,15 zł
szt.
zobacz więcej
Kapsle czarne 1000 szt. Kapsle czarne 1000 szt.
Producent: Promet
Cena: 41,50 zł
szt.
zobacz więcej
Kapsle czarne 50 szt. Kapsle czarne 50 szt.
Producent: Promet
Cena: 3,15 zł
szt.
zobacz więcej
Kapsle złote 1000 szt. Kapsle złote 1000 szt.
Producent: Promet
Cena: 39,50 zł
szt.
zobacz więcej
Kapsle złote 50 szt. Kapsle złote 50 szt.
Producent: Promet
Cena: 3,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kapslownica stołowa Ornella Kapslownica stołowa Ornella
Producent: Omac S.R.L.
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kranik do fermentora 3/4 cala Kranik do fermentora 3/4 cala
Producent: Dystrybucja
Cena: 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl