Czy reprezentacja Polski potrzebuje zmiany selekcjonera?

Polscy kibice długo czekali na Mistrzostwa Świata w Katarze. Oczekiwania względem reprezentacji Polski były stosunkowo duże, a główną przyczyną tego był fakt, że tegoroczna impreza to najprawdopodobniej ostatni mundial w karierze Roberta Lewandowskiego. Jaka przyszłość czeka kadrę w najbliższych miesiącach? Czy Czesław Michniewicz powinien zostać zwolniony z funkcji selekcjonera?

Dyskusyjny sukces

Reprezentacja Polski od kilkunastu miesięcy jest na ustach wszystkich Polaków. Nagłe odejście Paulo Sousy, afera korupcyjna w życiorysie Michniewicza i sprawa premii od premiera Mateusza Morawieckiego — kłopoty wokół Cezarego Kuleszy mnożą się w zatrważającym tempie, a tymczasem prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej musi podjąć najważniejszą decyzję.

Michniewicz osiągnął na katarskim mundialu sukces, który przez wielu krytyków nazywany jest „dyskusyjnym”. Polska drużyna wyszła z grupy i awansowała do najlepszej „szesnastki” imprezy, jednak styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Czesław Michniewicz ustawił polską drużynę w sposób bardzo defensywny, co nie spodobało się niektórym kibicom. Kiedy to drużyny Meksyku i Argentyny próbowały rozgrywać swoje akcje podaniowe, stosować skoki pressingowe i narzucić swój styl gry to w tym czasie reprezentanci Polski starali się za wszelką cenę „zabić grę” na boisku. Efektem tego były 4 punkty po trzech meczach fazy grupowej i możliwość rozegrania spotkania z Francją w fazie 1/16 Mistrzostw Świata. Cel został zrealizowany, jednak czy tego powinniśmy oczekiwać od naszej kadry?

Jeśli nie Michniewicz, to kto?

Przeciwników stylu Czesława Michniewicza trudno zliczyć, jednak w dyskusji na temat przyszłości polskiej kadry warto zastanowić się nad jednym istotnym aspektem. Nawet jeśli Cezary Kulesza zdecyduje się zakończyć współpracę z obecnym selekcjonerem, to rozpocznie się kolejne poszukiwanie nowego szkoleniowca. Polska kadra w ostatnich czterech latach zatrudniała aż trzech trenerów. Przyszłość naszej reprezentacji będzie mogła jawić się w jasnych barwach jedynie pod warunkiem, że nowy szkoleniowiec zostanie zatrudniony w sposób przemyślany i rozsądny. Zwalnianie Czesława Michniewicza wyłącznie za prezentowany styl wydaje się być rozwiązaniem niedorzecznym, jednak pogląd na tę sytuację może zmienić się w przypadku pojawienia się interesujących kandydatur na „karuzeli trenerskiej”. Ostateczna decyzja należy do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, jednak tylko rzecz jest pewna. Niezależnie od podjętej decyzji, werdykt Kuleszy spotka się z ogromnym sprzeciwem ze strony środowiska sportowego. Już na ten moment kibice wydają się być spolaryzowani, dlatego ostateczne ogłoszenie kwestii selekcjonera Polski wzbudzi z pewnością ogromne kontrowersje.

Tak gorąco w polskim futbolu nie było od lat. Przewidywanie przyszłości naszej kadry można w tym momencie porównać do „wróżenia z fusów”. Jedyną pewną rzeczą w aspekcie drużyny narodowej jest fakt, że nieważne kto zasiądzie na ławce w roli selekcjonera w najbliższym spotkaniu, to osoba ta będzie musiała zmierzyć się z ogromnymi oczekiwaniami ze strony wiernych fanów Roberta Lewandowskiego i całej polskiej reprezentacji.

Jesteś fanem naszej drużyny? Sprawdź promocje bukmacherskie.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.