Masz 0 rzecz(y) w koszyku

Razem: 0,00 zł do kasy
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

CYDR

Kategoria CYDR zawiera pełen asortyment produktów niezbędnych do sprawnego i niekłopotliwego wytwarzania w cydru domowego w małej skali na potrzeby prywatne.

Właściwości cydru

Cydr domowy nie różni się znacząco w procesie produkcji od tych wytwarzanych w skali przemysłowej. Sam proces jest bardzo zbliżony do tych, z których korzysta się produkując piwa techniką górnej fermentacji. Jest to przefermentowany sok z dojrzałych jabłek (niedoprawiany cukrem), o wyglądzie od mętnego po klarowny, o zawartości alkoholu 1.2–8.5%. Odznacza się świeżym aromatem i lekko słodkawym, kwaskowo-orzeźwiającym smakiem jabłek, bardzo dobrze gaszącym pragnienie. Współcześnie ogólną nazwę cydr stosuje się także do napojów produkowanych z gruszek i innych owoców. Jest szczególnie popularny w Europie, na którą przypada prawie 70% spożycia. Głównymi producentami są Wielka Brytania, Hiszpania i Francja. Nadszedł czas na rozpowszechnienie kultury cydru, w tym właśnie cydru domowego i w Polsce.

Proces produkcji cydru

Spośród dostępnych u nas produktów możemy oprzeć się na cydrkitach marki Make Your Own zawierających wysokiej jakości zagęszczony sok owocowy (jabłkowy lub gruszkowy), jak również przejść do metody zaawansowanej przy produkcji cydru domowego i korzystając z posiadanego soku z owoców zadać w nim drożdże dostępne w wielu gatunkach i rodzajach w zależności od oczekiwanych efektów smakowych i wizualnych:

  • skala odfermentowania,

  • uwydatnienie smaku,

  • klarowność itp.

Oprócz samych półproduktów oferujemy zarazem cały osprzęt przydatny przy samodzielnej produkcji cydru domowego, począwszy od fermentorów gdzie przebiegnie sam proces fermentacji i dojrzewania cydru, a zakończywszy na butelkach, kapslownicach i różnokolorowych kapslach do rozdzielenia partii naszego domowego cydru.

Sprzęt do produkcji cydru

Dla tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z samodzielnym wytwarzaniem cydru domowego szczególnie polecamy nasz zaawansowany sprzętowo i jakościowo zestaw, w którym podobnie jak w analogicznym zestawie do piwa domowego zawarliśmy wszystkie te elementy przydatne w spokojnym przeprowadzeniu całego procesu bez potrzeby dokupywania dodatkowych przedmiotów.

Polska jest 4 producentem jabłek na świecie. Korzystajmy z naszych lokalnych płodów ziemi, jedzmy jabłka, pijmy cydr. Na zdrowie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl